يكشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۳
بانک اطلاعات و مشاغل شیراز یک شنبه ی خوبی را برای شما آرزومندست

 

جهت تبلیعات در بانک مشاغل شیراز با آیدی تلگرام @landanet در تماس باشید

 

http://www.shirazbank.ir/images/stories/add.png

ثبت رایگان در سایت شیراز

جهت ثبت رایگان شغل و حرفه و آگهی خود در بانک مشاغل شیراز به صورت رایگان به شماره 09171102550 تماس بگیرید یا اینجا را کلیک کنید

تبلیغات کنار

ثبت مشاغل در شیراز

اخبار شیراز سینما پرسیا شیراز به علت کهولت تعطیل شد

سینمای 75 ساله "پرسیا" شیراز تعطیل شد.

شیراز – خبرگزاری مهر: سینما پرسیای شیراز با قدمت 75 سال، با نظر کارشناسان به علت ویرانی سقف، نا ایمن تشخیص داده و تعطیل شد.

مدیر سینما پرسیا با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با اینکه شش سال پیش به صورت تخصصی اقدام به بازسازی این سینما شد اما کهولت مصالح ساختاری موجب از بین رفتن ستون های نگهدارنده سقف شده که با بروز این حادثه احتمال آسیب رسی و خطر جانی به تماشاگران شدت یافت.

فرزاد تیموری با اشاره به سابقه 75 ساله سینما پرسیا در خصوص اکران فیلم گفت: همواره کوشش ما بر این بوده تا با احداث فضای حرفه ای و مناسب نمایش فیلم، اوقاتی دلپذیر برای اهالی شیراز ایجاد کنیم و همشهریانی که مدام در تابلوهای شهری، ساکنان شهر فرهنگی خطاب می شوند اما به لحاظ امکانات فرهنگی در مضیغه قرار دارند.

وی افزود: پرسیا تنها سینمای کشور است که نشریه مستقل دارد بی آنکه مورد حمایت هیچکدام از نهادهای متولی فرهنگ باشد همچنین برگزاری جلسات نقد و بررسی با حضور عوامل فیلم و سلسله بزرگداشت پیشکسوتان عرصه سینما از دیگر فعالیت های پرسیا به عنوان سینمای ممتاز بوده است.

تیموری همچنین به اکران فیلم های خارجی با زیرنویس فارسی و صدای دالبی اشاره کرد و یاد آور شد: با اینکه سینماداری در گروه مشاغل درآمدزا دسته بندی نمی شود و به زحمت هزینه های جاری خود را جبران می کند اما توانسته ایم با فعالیت های جنبی فرهنگی و هنری مخاطبین ویژه ای داشته باشیم که با نظر مساعد خود، ما را در این مسیر یاری کرده اند.

مدیر سینما پرسیا در خصوص تامین هزینه مرمت سقف اضافه کرد: ما به عنوان بخش خصوصی طی سالیان سینما را فعال نگه داشته ایم و اکنون با توجه به عدم درآمد سینما باید نهادهایی که داعیه فرهنگ سازی دارند، پا پیش گذاشته و با تخصیص بودجه ما را در این امر یاری دهند. هر چند که مکاتبات ما با استانداری فارس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر شیراز، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و .... به نتیجه نرسیده و همه اظهار نظرات نسبت به این موضوع به صورت شفاهی بوده است.

تیموری اضافه کرد: بنا به درخواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرم بازسازی ارسال و به دنبال آن به مؤسسه سینما شهر ارائه شده اما هنوز مورد نظر کارشناسان آن مؤسسه قرار نگرفته است.

وی تعطیل شدن یک مکان آبرومند فرهنگی را لطمه ای جبران ناپذیر دانست و خاطر نشان کرد: هزینه بازسازی این سینما در مقایسه با بودجه هایی که صرف فیلم هایی زیان آور و در اصطلاح نفروش می شود، ناچیز است. همواره رسانه سینما را در فرهنگ سازی موثر می دانیم اما انگار هیچ ارگان و نهادی دامنه خدمات رسانی سینما پرسیا را در این زمینه درک نکرده و نخواهند کرد.

تیموری در پایان با توجه به عدم حمایت مسئولان ، نسبت به وضعیت تعمیرات و تاریخ بازگشایی ابراز نا امیدی کرد.

 

منبع خبر: مهر نیوز: http://www.mehrnews.com/detail/News/2180754

 
انتخاب شاخه

دسته بندی مشاغل


 

تمامی حقوق مطالب برای این وب سایت حفوظ است

مشاغل شیراز, اطلاعات شیراز,118 شیراز,اطلاعات شهری شیراز,بیمه شیراز, پزشک شیراز,روانشناس شیراز, شرکت شیراز, دندانپزشک شیراز,مشاغل فارس,اطلاعات فارس,